Hír
2026.06.24. 13:48

Kitart a hőség: meghosszabbították a vörös kódot

Képaláírás

Locsolóautó hűsít a városban

Meghosszabbították jövő hét kedd éjfélig a vörös kódot – közölte a szociális- és családügyi miniszter.

Kátai-Németh Vilmos bejegyzésében azt kérte, hogy "figyeljünk egymásra", mert a hőség miatt nagy veszélynek vannak kitéve az emberek, főleg a gyermekek, az idősek, a fogyatékossággal élők, a betegeket és a hajléktalanok.

A vörös kód szombat hajnalban lépett életbe és kedd éjfélig tartott, de a hőség miatt meghosszabbították. A rendelkezésnek két fontos célja van: egyrészt felhívja a társadalom figyelmét a rendkívüli helyzetre, másrészt a speciális eljárásrend alatt a szociális szektorban a diszpécserszolgálat jelzése alapján minden intézménynek fogadnia kell a hajléktalanokat, attól függetlenül, hogy kiknek nyújtanak szolgáltatást.

(MTI)